Subiect: Fără şampon
View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 16 iul 2013, 19:05:15
sandra24's Avatar
sandra24 sandra24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 67kg
Mesaje: 657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Fără şampon

Spalatul parului cat mai des sau cat mai rar nu are nici o legatura cu secretia de sebum a scalpului,il speli cand are nevoie.e clar ca nu intotdeauna folosim produse se par,de styling ma refer,si se ingrasa mai greu,sau nu stim sa folosim anumite produse,sau suntem stresate,sau trecem mana prin el des si se ingrasa mai repede,e logic.oricum sunt multi factori care duc la ingrasarea parului sau la producerea matretii,cei mai multi dintre ei fiind interni,ce se produce in interiorul corpului,hormonal..etc.Asa ca parul tau iti va spune singur cand sa-l speli,depinde de fiecare nu e o regula sa ne spalam toti o data pe luna cum am mai auzit.glumesc dar la 2 saptamani chiar stiu persoane si parul arata impecabil
sandra24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat