Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 13 feb 2009, 14:00:14
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit dieta cu ciorba de varza

Am promis că voi povesti despre dieta mea cu ciorba de varză…


Totul a început de la o revistă în care am găsit această dietă şi în care o fată se lăuda că a ţinut-o întocmai şi a avut rezultate spectaculoase. Era postată şi dieta în cauză, aşa că nu mi-a rămas decât s-o încerc… Dar surpriză… de unde cratiţă de 10 l?



Am plecat în căutarea ei prin oraş şi până la urmă am găsit-o. Cică trebuie să faci o oală mare care să îţi ajungă pentru o săptămână. Ei, după câteva ore de tocat legume, mi-am făcut nişte bătături de toată frumuseţea, le-am pus toate la fiert, şi am fiert, am tot fiert… multe ore.


Într-un final ciorba-minune era gata şi mi-am promis că imediat a doua zi încep regimul.
Am ţinut această dietă fix o săptămână, fata din revistă zicea că la ţinut mai multe săptămâni, una după alta până a obţinut rezultatele dorite, dar eu nu am mai rezistat, simţeam deja peste tot mirosul ăla infect de ciorbă, parcă fără nici un gust şi cu multă iarbă în ea.



De slăbit am slăbit vreo 5 kg, dar nu mi-a trebuit mai mult de 2 săptămâni ca acele kg să se lipească înapoi, ba chiar cu încă 1,5 kg în plus.
Mare a fost dezămăgirea, după ce că am trecut ca prin iad mai pusesem încă un adaos.


Părerea mea sinceră despre această dietă este că e o mare nenorocire pe capul celei care o ţine.


Aşa că pe asta nu o mai încercaţi, vă spun din experienţă proprie, poate sunt şi fete la care a dat rezultate, şi cel mai important au putut să se menţină, dar la mine, categoric, nu e ieşit nimic bun.


După a urmat dieta disociată, dar din aia pe zile, nu pe mese, o belea la fel de mare…
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat