View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 18 aug 2009, 21:05:07
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: De ce vrei sa slabesti?

Citat:
Anterior postat de marky_84 Vezi mesajul
multumesc mult pentru ca m-ati primit atat de calduros
este adevarat m-am ingrasat 7 kg pentru ca am avut un regim de viata haotic
vreau sa slabesc pentru mine
in primul rand eu nu am tinut o dieta intreaga in viata mea adica le incepeam dar nu le terminam niciodata de slabit am slabit am ajuns odata chiar la 57 kg imediat dupa licenta
locuiam sg si nu prea aveam pofta de mancare
problema mea si cred ca a multora este ca sunt gurmanda
dc va vine sa credeti eu orice mananc chiar si ciorba de varza imi face placere sa o mananc
dieta aceasta o tin ptr ca mi se parea accesibila
si vreau sa o tin pana la capat ptr ca sa imi arat mie ca orice lucru chiar si el prost trebuie terminat.
nu consum multe dulciuri insa mananc seara(doar atunci am timp)
culmea ironiei e ca in timpul dietei mi-am dat seama ca m-am ingrasat brusc dar kg care le-am pus repede se duc atat de greu
mai am 3 zile de dieta si o viata intreaga de regim de viata insa nu vreau sa ma mai ingras ptr ca sunt predispusa la acest lucru
spre exemplu ieri am facut de mancare ptr toata familia mea mancaruri bune si sanatoase insa am reusit sa ma abtin
ptr mine acest lucru inseamna foarte mult imi demonstreaza mie ca pot dar mai ales ma ambitioneaza in continuare
va urez mult succes tuturor in lupta contra kg si va multumesc ca existati
Hello Marky, scuze ca raspund mai tarziu, dar am avut ceva treaba

Este bine ca vrei sa lsabesti pentru tine, pentru corpul tau, pentru sanatatea ta, astea sunt motive foarte bune dar si motivationale, gandeste-te cat de bine iti va sta in fustita scurta

Nu trebuie sa tii multe diete, trebuie una si buna si care sa mentina efectul pe o perioada lunga de timp Multe diete nu fac altceva decat "seaca" organismul de toate substantele nutritive, de tot ce este mai bun, dar grasimea tot e acolo

Pacat ca ai un regim de viata care nu iti permite sa ai mese regulate.
Asta este unul din motivele pentru care se slabeste greu, mancand o data pe zi pui corpul in garda si asimileaza tot ce bagi. Cand, corect este sa papi de cel putin 3 ori pe zi, nu mai spun de cele 2 gustari.

Ma bucur ca ai reusit sa te abtii, este un pas mare inainte Vezi ca se poate?!
Eu zic ca vei reusi, ai putina rabdare, inarmeaza-te cu vointa si gandeste pozitiv, este foarte important.

Sa ne auzim cu vesti bune
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat