View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 17 feb 2009, 22:29:20
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
si mie reteta asta imi aduce aminte de orezul fiert pe care daca il vad mi se face rau.
cred ca am mincat orez cat nu a mincat un om in toata viata lui. dar na, vroiam silueta frumusetea necesita jertfe.

iar la capitolul fructe de mare sunt un MARE FAN. mor dupa ele. mi se face guar apa cand le vad prin magazine.

ps: am luat in 2008 de Revelion diverse fructe de mare, unele le-am gatit, altele erau deja marinate, gata de mincat. si ce? nu a mincat nimeni. a trebuit sa le maninc eu
cica li se pareau prea fiorosi
eu m-am oprit la timp cu dieta cu orez fiert - il fierbeam asa sec fara sare si m-am scarbit dupa 2 zile..si acum nu am nimic cu el...atata timp cat are macar o idee de vegeta merge..daca e fiert in supa de carne dau orice fast food pentru el

adevarul e ca arata bizar fructele de mare - sincer cred ca daca treci peste aspectul lor (eu prima oara le-am gustat cu ochii inchisi ) te poti obisnui cu ele. Eu cu carcatitele am ce am - trebuie sa le tai bucatele mici ca sa le pot manca
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat