Subiect: Jurnal Mika
View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 01 sep 2009, 11:26:01
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Smile Re: Jurnal Mika

..multumesc...multuemsc muult de incurajari..acum am trm antrenamentul de tae bo de 45 de minute..cardio..ma simt mai bine..intotdeauna, cum am mai zis de altfel, dupa ce fac tae bo, ma simt mult mia bine, desi uneori, in tp antrenamentului, imi vine sa plang, cand simt ca nu mai pot...
maria, si eu visam candva sa dau kilogramele in plus intr-o luna, dar am realizat apoi ca n-are cum sa fie posibil..poate nuam daca fac foamea..si atunci da, dar si cand m-as fi scapat la mancare..acum sper sa dau vreo 4-5 kiloagrame intr-o luna asa cum mi-as si propus...sa vad si eu ca sta un pantalon un pic mai lejer pe mine, si bratele astea sa le vad si eu odata mai definite, k is vai de mama lor...adik eu nu imi permit sa am brate mai groase, nedefinite(chiar daca acum le am)pentru ca am uemri drepti, ce-i drept frumosi ei in felul lor, imi dau o tinuta frumoasa(si mai frumaosa ar fi daca as fi mai slaba)si asa cu brate groase par si mai mare ..uoff...duminica dimineata ma cantaresc..daca vad cu un kilogram mai putin..nu dau petrecere, dar tot e bine...decat deloc...puup
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]