View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 21:27:04
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Citat:
Anterior postat de ana303maria Vezi mesajul
Buna NIco!

Ti-am citit partial jurnalul! Felicitari pt baiat si pt bb2. Apropo, ce e al doialea bb? Si noi ne dorim enorm pe bb2, dra vad ca iar nu apare. Sotul si-l doreste de cand avea David 8 luni si am crezut ca am ramas. El era extrem de fericit, iar eu, eram si nu prea. Imi doream pt bb2, dar ma gandeam ca am multe kg in plus si sa incep o noua sarcina cu aceste kg nu e bine. Atunci, cand am vazut ca nu e bb, am fost f dezamagita si am cinstientizat amandoi ca il vrem si pe bb2. Noi acum lucram serios la proiectul bb2, luat temparatuta bazala, calculat si urmarit ovulatie, etc, dar nimic. Totodata, pana apare bb vreau sa tin dieta Dukan.

Tie cum ti-a fost in prima sarcina? Cate kg ai luat? Acum cum e?
Salutare!
Multumesc!!!
Bb 2 este tot baietel!Asa ne-am si dorit!!!
La prima sarcina am luat in greutate 11 kg ,din care 10 le-am lasat la maternitate!Bb 1 a avut 4100g!
Acum ,la a doua sarcina ,am intrat in saptamana 25 ,si deja am luat 11,5 kg in greutate!

Nu fi necajita ,sunt sigura ca se va intampla si la voi minunea ,si bb2 isi va face aparitia!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]