View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 21 apr 2011, 20:09:15
simpatica 81's Avatar
simpatica 81 simpatica 81 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 apr 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 164cm, 71kg
Mesaje: 47
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

are mare dreptate actorul ala
Eu de putin timp ma-m hotarat sa nu mai las sa ma fecteze aceste critici.Nu de alta,dar m-am saturat!!!.Vreau sa zic ca complexele astae cu greutatea le am de mica nu neaparat din adolescenta cand chipurile as fi constientizat.Aveam 2 verisoare aproximativ de varsta mea care erau slabute si frumusele,mamele lor le imbracau tot timpul cu cele mai frumoase rochite si stiu ca eram f invidioasa si sufeream.Ai meu u aveau bani sa ma imbrace si pe mine frumos...si imi amintesc si acum sentimentul pe care il aveam in preajma lor..Ele frumoase ca niste papusi si eu mare si imbracata cu hainele sorei mele mai mari..Ma uitam in oglinda si chiar la varsta de 5-6 ani constientizam ca eu sunt mult mai mare ca ele..la greutate ma refer.Si daca rudele mele faceau o remarca la adresa mea gen..e dezvoltata pt varsta ei...la mine in creieras se traducea ca nu sunt ok asa cum sunt
Au trecut anii,am crescut..si in adolescenta acest sentiment m-a insotit mereu.N-am fost o tipa populara in liceu,am fost tinta ironiilor si de multe ori sfarseam seara plangandNu intelegeam de ce nu puteam fi si eu ca celalalte fete.Draguta,slaba..
Nu vedeam faptul ca eu si mancam.Daca as fi fost mai inteleapta pe-atunci.poate ca as fi tinut o cura si le-as fi dat eu peste nas tuturor..Dar n-am facut-o.
Acum,au trecut mai multi ani,am ajuns al 30 de ani si simt ca am tarat problema asta dupa mine ca un sac de ciment pe care-l porti dupa tine la o plimbare...
Si sunt f hotarata sa nu mai pierd timpul.Sa invat sa ma respect eu mai intai si apoi o sa ma respecte si altii...Am obosit sa mai fiu o grasuta
Chiar e timpul pt o schimbare!!!!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui simpatica 81:
LOREDANA99 (14 iul 2013)