View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 18 sep 2011, 19:52:29
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: De care bicicleta aveti?

Citat:
Anterior postat de Deliutza Vezi mesajul
a mea e dintr-aceea ieftina este rich sport romania, dar si-a facut treaba si inca si-o mai face, atata timp cat pot sa pedalez la ea si consum calorii este foarte buna! Eu fac la cel mai lejer, foarte ritmat si cam 60-80 min a fost 200 de lei o am de 2 ani face in iarna 3 ani
Super, sper si a mea sa ma tina!
Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Immm imi place ,asteptam sa ne spui cum este
Da, o sa spun cand va veni!
Citat:
Anterior postat de lavydor Vezi mesajul
Buna, si eu m-am gandit acum 2-3 saptamani la o eliptica ce am gasit-o intr-un outlet cu 300 euro...apoi m-am razgandit caci la munca in fiecare zi ma duc pe bicicleta (am bicicleta normala)..ca e iarna ca e vara (atata timp cat timpul mi-o permite) si nu vedeam rostul sa mai fac si seara acasa pe langa cei 16 km in fiecare zi. Still...o eliptica mi-ar surade
Daca folosesti zilnic bicicleta normala nu are rost sa iei si una de camera.
Eliptica e faina, am facut la sala, dar eu sunt destul de puturoasa si stiu ca e si mai greu de facut pe ea decat pe cealalta. Si decat sa ma las pagubasa, mai bine iau stationara, cat ma uit la un film mai dau si la pedale.

si e mai scumpa eliptica. Dar cred ca se merita investitia daca te tii de ea.
Casa de piatra!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat