View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 21 mai 2009, 09:23:50
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de ali Vezi mesajul
Buna Luna ,da stiu ca in prima faza sunt interzise fructele ,insa este singura abatere , in doua luni nu ai slabit? interesant de stiut si eu care m-am iluzionat cu aceasta dieta ,mai testez ,sunt in perioada de tatonari ,oricum daca eu slabesc cred ca toate persoanele vor reusi ,la cum am eu tiroida de hipofunctionala ar fi un mare succes .Tu ti-ai facut vre-un control endocrinologic?
Neatza, Ali sunt pe picior de plecare
Daca la mine nu a mers, nu inseamna ca la tine nu va merge Poti incerca, dar cu fructe ... eu stiu ?

Cum ziceam, Scarsdale are fructe dimineata, deci poate e mai potrivita gusturilor tale

Mi-am facut n controale sunt la limita minima de TSH, T4, nu e hipotiroidie, dar sunt langa ea
A, si la ecografia tiroidei mi-a iesit "neomogen" (nu mai tin minte cum spunea, a fost demult), dr m-a lasat in ceatza. As vrea sa repet, pt ca nu am mai facut de 2 ani analize de hormoni tiroidieni, iar control endo de vreo 5 ani .

pupicei rapizi
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]