Subiect: Sunt bulimica
View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 25 mar 2012, 21:06:30
sufletdecopil's Avatar
sufletdecopil sufletdecopil este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Date: 157cm, 53.5kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Cand mancarea devine o obsesie

O dorinta mare:STOP Binge eating<>Help
Buna slabutelor!
Am descoperit forumul vostru acum un an si jumatate,si acum vin la voi sa va cer ajutor intr-o problema foarte grava pentru mine....Binge eating...sufar cam de acest lucru de un an,da este o suferinta pentru k ma face sa ma simt coplexata si indispusa,suparata...mai ales cand acul cantarului urca si hainele.....
Am 18 ani,sunt eleva si am un mod de viata total dezechilibratstiu cam tot in ce consta ,,apucaturile" acestea pt mancare,insa pentru mine se pare ca numai exista scapare,am obsesia mancarii(indiferent dak foamea e sau nu)...am incercat de multe ori sa scap,dar nu pot...mananc permanent pt. k ma simt complexata,stresata,trista,melancolica,plictisita, agitata...din instinct,obiceiMi-am promis de mii de ori ca gata numai mananca asa sau aia,si nu,nu am putut sa o fac,m-am lasat prada mancarii
Va roggg helpppp!!!!!!!!!!!
sufletdecopil, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1514 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 997 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat