View Single Post
  #120 (permalink)  
Vechi 14 mai 2010, 07:30:24
ediana's Avatar
ediana ediana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 43
Date: 178cm, 62.5kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg

multumesc, Eliza. Azi dimineata cantarul arata 63.5, deci s-ar parea ca pierd incet si sigur. sper sa ma tina. oricum, sunt multumita ca am 2.5 mai putin fata de mijlocul saptamanii trecute (vreo 10 zile).

Felicitari pentru progrese Bilutza! stiu cum e cand cantarul se incapataneaza sa nu coboare, dar uneori cantarul nu e cel mai bun parametru. daca tu te simti mai bine cu tine, asta e important.

legat de dulciuri, eu am observat ca la mine e mai usor sa am abtin comlet decat sa gust numai un pic. daca incep si gvust risc sa nu ma mai opresc...
trebuie avut grija si cu fructele totusi, sunt unele foarte bogate in zahar, care nu numai ca ingrasa dar aduc un raspuns insulinic comparabil dulciurilor.
totusi, in limita a 200 - 300 g pe zi cred ca e ok (mai putin strugurii dulci sau fructele uscate).

o zi de vineri frumoasa si spor la slabit in weekend!
ediana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1121 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]