View Single Post
  #12016 (permalink)  
Vechi 07 mai 2015, 10:46:53
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de cristy28 Vezi mesajul
Nu stiu daca rezolvi mare lucru cu zi doar de fructe, kg vine inapoi ptr ca probabil aia e o zi hipocalorica si stim teoria
Nici nu trebuie sa fii restrictiva,asta e si ideea,sa te hranesti sanatos. Eu cred ca ai un nr de kg normal, dar daca tu vrei sa fii mai slaba...Poate ne fortam organismul si el nu mai vrea,sau pur si simplu nu mai poate(ex meu,2 nasteri,40 ani impliniti).Parca pe la Dukan am citit ca se pun niste kg in calcul ptr fiecare sarcina si ptr fiecare 10 ani peste 18,ceva de genul....
Nu rezolv chiar nimic cu ziua de fructe, o consider o zi de detoxificare , dupa care ma simt foarte bine. Inainte mai reglam cu ea excesele din weekend.
De 2 kg.as vrea doar sa scap,dar astea se duc cel ma greu.Nu sunt grasa, dar nici nu-mi place ce vad in oglinda, vad si diferenta de la an la an, inainte purtam tricouri mulate, acum parca nu mai sunt incantata de cum arat in ele. Odata cu varsta vad ca apare tot cate ceva in plus
Mi-am calculat odata greutatea dupa monti si ar trebui sa ajung la 54
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Alynuta:
cristy28 (07 mai 2015), Michelina (07 mai 2015), michellabfirst (07 mai 2015), Mihaela1006 (07 mai 2015)