View Single Post
  #123 (permalink)  
Vechi 12 mai 2011, 14:50:36
Ghinduta's Avatar
Ghinduta Ghinduta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 apr 2011
Locaţie: Milano, Italia
Vârsta: 41
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 147
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sotii, iubitii nostri ne iubesc asa cum suntem?

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul

Nu, dar din punctul lor de vedere orice femeie la dieta e in pericol de a deveni frustrata Plus ca, daca sta impreuna cu "inculpata" si ea se ocupa de prajituri si alte bunataturi, isi simt amenintat confortul digestiv, pentru ca isi imagineaza ca nu vor mai iesi tavile aburinde si frumos mirositoare din cuptor cu viteza dinante

Animis, glumesc... Eu zic ca ar trebui sa apreciezi ce ai, sa vezi cat e de naspa cand ai langa tine unul care-ti spune ca "te-ai facut cat o vaca" si te ameninta ca daca nu dai jos 10 kile intr-o luna te lasa. Nu, nu sunt eu ghinionista, e una dintre prietenele mele. Fraiera chiar s-a infometat sa nu-l piarda, eu i-as fi facut vant de la etajul 8 pe scurtatura
Ehh e greu cu confortu digestiv...ai perfecta dreptate.
Am si eu o cunostinta, are 40 de ani, e mamica, si din punctu meu de vedere arata foara bine. Are oasele mari dar nu ii atarna nimic de nicaieri, poate sa poarte rochii mulate ca ii stau foarte bine. Ei bine, sotul ei tot timpul ii atrage atentia la masa, ii spune ca e grasa, ii arata alte femei mai slabe... o face pe un ton civilizat...dar tot cred ca doare ca dracu.
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Fetelor m-ati binedispus grozav!! In general barbatii care iubesc ne iubesc oricum (spun ei)... De fapt, cand aparem slabute, elegante..cu taliuta si picioare frumusele atunci ne iubesc infinit mai mult..Descopera un alt fel de "a iubi"..Este normal, este firesc. Li se mai dezvolta un alt "ceva" in interior..apare acea "teama" de..ohhh iubita mea arata superb incep si altii sa o remarce..

Idee este sa slabim noi ca ne dorim noi nu ca isi doresc ei. Am prietene ai caror soti cand suntem la masa le spun:"hei, nu manca aia..opreste-te!!" Mie asa o fraza imi suna aiurea si mi-ar cadea tare, tare rau. Vreau sa fiu lasata sa decid ce e corect pentru mine.
Asa-i. Si ei au defecte si nu le urlam in fata prietenilor ca face asta sau aia...stim si noi cand exageram. M-ar enerva tare sa fie asa al meu. De fapt nu i-as permite... sau ce nu imi da voie sa pap, nu are nici el voie sa atinga. asa ca sa vada cum e cand iti numara cineva fiecare imbucatura.
Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Iubitul meu e convins ca barbatii se uita si momentan dupa mine. Am incercat sa ii explic ca ar trebui sa se linisteasca, pentru ca I SE PARE, cu siguranta
Dar el o tine p-a lui si buna. Ma amuza. Daca vrea sa ma faca sa ma simt bine, nu ii iese, dar macar ma face sa rad
Si al meu vede ce eu nu vad...dar nu e mai bine asa? Cat timp te vede dorita de altii cu siguranta va sta mai atent.
Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul

Dar vine ziua in care realizam ca nu mai putem inchide nasturii la blugi, ca n-om avea toate hainele pe elastic Nu cred ca e nevoie sa iti spuna partenerul ca te-ai ingrasat, vezi si singura destul de repede... Daca e vorba de 1-2 kg (cat timp nasturii se mai inchid, adica) si domnului i se pare inacceptabil, atunci sigur are o problema
exact
Ghinduta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat