View Single Post
  #128 (permalink)  
Vechi 22 mai 2017, 17:44:05
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Buna dimineata!
Se pare ca o perioada nu voi putea face sport. Aseara am fost la o petrecere unde o doamna m-a calcat cu tocul pe degetele de la picioare...Am zis ca poate imi trece, dar acum , in dimineata asta, am obsercat ca nu pot calca...asa ca dupa ce imi beau acum cafeaua, voi merge la urgente sa vad daca nu cumva e rupt Ciudat e ca nu ma supara gandul ca ar putea fi rupt, ci faptul ca ma va tinti" la pat" si nu ma voi putea misca ...
Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul

Multumesc!
Din fericire nu e rupt.Am facut radiografi si arata bine, din pacate, din cate mi s-a explicat, cartilajul dintre articulatii a fost afectat in urma "impactului", asa ca mi s-a bandajat degetul impreuna cu degetul vecin iar peste 3 zile am programare la ortoped.
Bineinteles ca mi s-a recomandat repaos, ce e drept doare cand calc pe el, dar eu cum nu vreau sa imi ies din ritm, tot am facut exercitii pentru brate si abdomen
Deocamdata nu stiu cat timp va dura acest repaos... bineinteles ca nu voi mai putea merge o perioada pe jos, e incomod si la condus...dar asta e... voi vedea ce va fi...
Oh, Doamne, ce accident stupid!!

Bine ca nu e nimic mai grav...o sa re refaci si o sa iti reintri in ritm.

Ce smechera esti...nu te ai putut abtine, huh, cu exercitiile!!

Atat timp cat nu ti afecteaza refacerea si nu exagerezi cu efortul...orice activitate n are cum sa fie decat benefica.

Poti echilibra balanta prin alimentatie, cat timp ai interzis la efort mai mare...si daca nu ai cum...asta e...se mai intampla si dintr astea...Important e sa fii tu ok

Ai grija de tine!!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
adinico (22 mai 2017), Axenya (24 mai 2017)