View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 06:04:21
Raema's Avatar
Raema Raema este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iul 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Dieta: personalizata,hipocalorica
Date: 153cm, 64kg
Mesaje: 75
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?

Am revenit pe forum dupa muuulte luni si m-am regasit in subiectul acesta.Am luat pauza de la dieta si sport...o saptamana,,,care a devenit o luna ...si uite asa au trecut 7 luni.
7 luni in care am adaugat 8 kg.Ma bucur ca sunt doar 8 si nu 18(avand in vedere ce si cat am mancat)...dar sunt dezamagita de mine,nu reusesc sa ma mobilizez.Anul trecut am slabit 20 kg cu hipocalorica si walk at home zilnic 60 min.Cred ca m am fortat pt ca in primavara m am imbolnavit si abia am reusit cu imunitatea mea scazuta sa trec peste.In fine...a fost,a trecut...trebuie sa dau jos cel putin kg pe care le am luat inapoi,adica 8.desi ideal ar fi pt mine sa dau 12-15.
Poate am nevoie sa ma impinga cineva de la spate ?Oare chiar nu mai pot?Sunt un mic dovlecel,la 1,53 cm am 67 kg.Ajunsesem la 58-59 si ma simteam atat de mandra de mine si mergeam cu capul sus(desi tot plinuta eram)...acum ma simt pe strand ca o balena esuata Ma indoiesc ca as putea tine o dieta fixa...de asta am ales anul trecut hipocalorica.Mi e greu sa incep sa cantaresc ceea ce mananc,mi e greu sa fac sport,iau totul ca pe o corvoada si asta nu e bine deloc.Nu stiu...oare pot sa mananc din ORICE(cantitati limitate,exclus fast food) si cu 60 min/zi de walk at home sa dau jos ceva?Cel putin la inceput ma gandeam sa fac asa...pana vad un mic rezultat,pana imi recapat un % din vointa ?
Răspuns cu citat