View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 24 aug 2012, 17:01:40
Exp's Avatar
Exp Exp este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Hipocalorica(densit.calorica mica/volum mare/bogate in fibre si proteine) dar cf Monty(IG+asocieri)
Date: 187cm, 104kg
Mesaje: 645
Aprecieri acordate: 80
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 43 mesaje
Implicit Re: Cantitatea vs Calitatea caloriilor (Numar vs Sursa)

salut !
incerc sa fiu de ajutor si spun ce am facut eu in perioada in care am stagnat:

-incearca ciclizarea caloriilor; in zilele in care ingerezi mai multe calorii cresti si minutele de sport; obligatoriu;
-efortul fizic pentru a avea rezultate tb facut minim 30min fara intreruperi;
-incearca sa inlocuiesti strugurii si pepenele cu altceva (maxim 2 mere/pere, 4-5 caise, 4-5 prune) ; au zaharuri multe;in general ar trebui sa nu mai depasesti valoarea maxim admisa din tabel;
-inlocuieste fructele cu salate de cruditati;
-ingereaza mai multe proteine (esti sub necesarul minim); incearca pestele...orice fel de peste; de asemenea oua (nu prajite);
-foloseste lactate degresate integral (macar pana depasesti perioada de platou);
-ai grija cu tranzitul intestinal pentru ca nu prea ai fibre si incearca sa scoti sarea de tot cateva zile;
-renunta la dulciuri de orice fel, inghetata si alte "godies"
-fara bauturi carbogazoase (nu conteaza ca sunt light);

sper sa functioneze si la tine; succes!
Cristina
__________________
JURNAL EXP
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rii-11784.html
" Mintea intuitiva este un dar sfant iar mintea rationala este un servitor credincios. Am creat o societate care onoreaza servitorul, dar a uitat darul..." (Albert Einstein)

"Great souls have willpower, weak once only desire"
"In God we trust, all others pay cash"
Exp, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Exp, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2349 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Exp; 24 aug 2012 at 17:11:54.
Răspuns cu citat