View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 13 mar 2015, 13:28:38
mihaela022005's Avatar
mihaela022005 mihaela022005 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 26 mai 2012
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 40
Date: 168cm, 97kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regim propus de nutriţionist

Multumesc pt recomandari! Am oprit regimul pt ca am facut varicela intre timp, apoi unele complicatii dupa varicela si am avut nevoie de medicatie si nu era recomandat sa nu mananc decat anumite alimente. Primul meu semn de intrebare a fost cand i-am spus ca nu mananc carne si ea mi-a inlocuit in meniu de ex. de la 80 de gr de piept de pui la 100 gr. peste. Stim ca pestele se digera mult mai repede decat carnea. I-am spus ca vreau sa tin post si mi-a spus ca am legume in alimentele indicate sa tin post, dar proteina de unde mi-o iau daca eu nu consum soia, linte, naut, fasole sau mazare??? In fine.... acum am ceva probleme la stomac, dar nu pun pe seama regimului, ci pe medicamentele luate (in special pe flamexin). Nu vreau o dieta, vreau un regim de viata sanatos. Cum sterg documentul atasat la postare?
mihaela022005, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1994 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1477 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -589 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat