Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 13 feb 2009, 14:04:08
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit dieta disociata

Ce mare prostie a mai fost şi asta…
Citisem pe nu ştiu unde că era super safe, că nu reapăreau kg înapoi, dar e o mare minciună.


Am ţinut această dietă, pe zile, adică într-o zi mâncam doar lactate, în altă zi doar carne, sau mere, sau legume, etc. Mi s-a aplecat şi de acest regim, şi l-am ţinut doar 2 săptămâni.

Pe lângă faptul că se instalează o monotonie în alimentaţie de îţi vine să mori când te gândeşti că seara mănânci ceea ce ai mâncat la amiază, mai e şi blestemata poftă după ce ieşi din dietă să mănânci din toate de care te-ai lipsit.


Aşa că fetelor, nici cu dieta disociată nu am avut noroc… Eram în culmea disperării, vroiam să arăt bine, să fiu cea mai frumoasă pentru el şi aici, parcă, de-a naibii, nu reuşeam să le dau jos blestematele astea de kg.


Dar, într-o zi aflasem de regimul Scarsdale…


Nu mai bine îmi făcusem şi un abonament la sală, vroiam în ruptul capului să fac aerobic.

Din prima zi de sală m-am apucat şi de acest regim, şi încet încet, mi-au trebuit ceva luni, în care nu am ţinut mereu dietă, mai făceam şi pauze, am reuşit să slăbesc, încât să fiu iar fericită de corpul meu.



Dar cum zic eu “întotdeauna există loc de mai bine”…
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 07 apr 2010 at 23:57:37.
Răspuns cu citat