View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 14 oct 2009, 17:26:37
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Citat:
Anterior postat de aussie Vezi mesajul
Salut tuturor !

Dupa multe incercari si tot atat de multe nereusite, mi-am dat seama ca poate daca ma voi inscrie intr-un forum voi avea mai multa ambitie si mai ales voi recunoaste ca am o problema si una destul de mare.

Acum am in jur de 86 de kilograme la o inaltime de doar 1,62.

Imi doresc foarte mult sa slabesc si de data aceasta nu voi mai renunta atat de usor.Sunt dispusa sa fac tot ce imi sta in putinta,chiar sa ''traiesc'' cu 900-1000 de calorii pe zi.

De aceea v-as ruga daca se poate sa-mi recomandati o retata de slabit.Am un program destul de incarcat (sunt in ultimul an de master la Monash University din Melbourne ) si 4 zile pe saptamana sunt la uni de la 9am -9 pm.

Multumesc frumos si multa bafta tuturor!

Ps: Slabuta te felicit pentru aceasta idee
Buna Aussie si bine ai venit printre noi
Iti raspund cu intarziere pentru ca am fost plecata 2 saptamani la parinti si nu prea am fost activa pe forum

Cu programul tau nu ai alta solutie decat sa iti faci pachetele (salate, sandwich-uri, pui grill sau peste grill, si mananci in pauza, fructe, gustari: migdae, nuci ca gustari )

Sa te uiti un pic aici Dieta destul de bunicica cred ca ti s-ar potrivi acest regim, nu e musai sa il tii intocmai, dar vreau sa vezi un exemplu de cum iti poti organiza mesele

Iti gandest un plan de alimentatie in limita a 1200-1400 de kcal si seara cand ai timp mai faci si putina miscare, este important sa practici un tip de sport, ceva
Optiuni sunt multe:
tae-bo, aerobic, pilates si absolut toate pot fi facute acasa, video-urile le gasesti aici: Sport

Multa bafta la slabit, master si te mai astept pe aici
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii