Subiect: Rontaitul...
View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 28 apr 2011, 21:17:00
fllory's Avatar
fllory fllory este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 oct 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 29
Dieta: este o dieta creata de mine...
Date: 163cm, 71kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Rontaitul...

Mihaela, multumesc mult pentru ajutor si pentru sfaturile date . Chiar sunt minuate si folositoare insa am o problema gigant. Spune-mi sa ma abtin de la orice si o sa o fac dar nu imi spune sa renunt la prajituri si mama mea ma "tortureaza"...in fiecare weekend face prajituri de la care practic nu ma pot abtine, orice as face tot ajung in fata unei felii de prajitura. In special acum de Pasti am cam abuzat de acest rasfat ciudat. Oricum zic eu ca am suplimentat excesul de prajitura cu sport pt ca am acceptuat putin cantitatea de exercitii pe care le fac si asa zilnic si nici nu am prea mancat nush ce. Oricum eu ulei nu prea manac pentru ca nici nu imi place, mi-e rau daca manac gras...bun inafara de peste pe care il manac oricum ar fi dar il aleg pe cel care este putin gras pentru ca am auzit despre grasimea de la peste ca fiind foarte buna (cum ai spus si tu . Oricum am sa incerc sa mai introduc cate ceva cu grasimi bune in alimentatie dar principiul pe care merg eu este ca daca mananc ceva mai caloric la una dintre mese, la cealalata manac ceva light cu muult mai putine calorii pe cand Montignac merge pe principiul ca, caloriile nu sunt atat de importante pe cum e indicele glicemic...dar de exemplu daca merg in magazin si iau o napolitana, pe ambalaj scrie ca 100 gr are in jur de 490 kcal dar de unde stiu cat are indicele glicemic?
fllory, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2458 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1941 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat