View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 08 iun 2009, 02:28:40
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Citat:
Anterior postat de doru Vezi mesajul
Am inceput sa-mi ordonez programul, fara sa schimb nimic major la alimentatie si se pare ca a inceput sa mi se 'ordoneze' si corpul, am mai pus 1 kg . Am inceput sa mananc regulat si am renuntat la cafea, am observat ca daca beau imi suprima foamea si daca ii mai pun si zahar, incepe chiar sa-mi faca probleme. Din cate am inteles, cafeaua face si probleme cu calciu, asa ca trebuia s-o fac, chiar daca imi place foarte mult . Trebuie sa recunosc ca umblu un pic mai 'ametit' de cand m-am lasat de cafea, parca imi lipseste ceva ... dar nu ma las prada tentatiilor, ma tin pana la capat, poate o sa mai existe exceptii, dar in mare e un lucru care trebuie sa-l fac. Spre urma am ajuns sa beau cate 1..2l de cafea pe zi si chiar sa mi se faca somn de la asta ... stiu, nu este de ras, este de plans, dar important este sa vrei sa schimbi, oricine greseste, mai putin vor si reusesc sa se corecteze ... e un principiu care imi place mult, oarecum imi acorda o a doua sansa si un fel de nou inceput.

Am inca multe de facut, trebuie sa identific alimentele nocive, poate chiar imi iau o bicicleta pentru miscare ... masina asta o sa ma omoare cu sedentarism si zile ... probabil trebuie sa renunt si la unele bauturi .
Salutare Doru. Imi cer scuze ca nu te-am vizitat.
Ai facut un lucru mare, te-ai lasat de cafea. Felicitarile mele, sincer eu o ridic treaba asta la rangul lasatului de fumat

Mi se pare la fel de mare dependenta ca si la tigari, desi nu am fumat, dar am baut cafea... si stiu cum e.

Legat de bauturi, eu te sfatui sa o lasi mai moale, mai bine ia-ti o bicicleta, cum ai zis-o chiar tu si sa vezi ce conditie fizica vei avea

Oricum vad ca kilogramul la tine s-a pus cu foarte mult efort. Ai ceva de munca, important e sa nu te lasi.

Nu uita sportul trebuie sa faca parte din viata ta, lasa masina, mergi pe jos.

Numai bine si te mai asteptam cu vesti bune, ca ai mai pus 1 kg si noi pe langa tine, ca am mai slabit 1 kg.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat