View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 20 mar 2014, 20:28:49
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
buna ! stai calma ca nu ma descurajezi .. nici eu nu sunt prea multumita de note .. poate doar pt ca am promovat si atat dar stiu ca pot mai mult asta e clar
trebuie la romana sa vad ce fac ca si profa de o am .. e o sucita zice ceva, dupaia cand faci ca ea si ii arati nu ii convine, zice ca nu e bine si tot asa ... la simulare m`am luat dupa ea cu o chestie si acum imi spune ca nu e bine .. jumate de clasa a facut asa, pt ca ea ne`a zis .. si acum vine si comenteaza ca nu e corect mai bine fac eu cum cred ca e bine si am facut de cand ma stiu

in leg cu mancarea .. miercurea termin la 1 jum orele si incep la 5 meditatia in acelasi cartier .. si de obicei ma duc la prietenul meu care sta tot acolo, si mananc la el .. dar cum el sta cu frateso, doi baieti intr`o casa nu prea au mereu mancare gatita de obicei am mai mancat ciorbite dar acum am mancat racituri ... si cum nu prea agreez eu carnatii nu am mancat prea mult .. si in plus, sunt si f pretentioasa la mancare deci nu prea ma las pe mana oricui gust si ii zic pe fata ca nu imi place
Daca eram mai aproape de BAC ti-as fi dat niste sfaturi, dar au trecut aproape 7 ani. Sunt o baba pe langa tine. La romana e subiectiv si iti doresc sa nu iti pice poezie. Mie mi-a picat In gradina Ghetsemani (poezia traditionalista) si la oral si la scris si m-au trecut toate transpiratiile. Si acum imi aduc aminte. Dar sa revenim, nu ai cu cine sa discuti despre subiectele la romana? Poate iti spune ce pretentii au sa scrii in lucrarea de BAC. In plus, sper ca ai citit toate romanele, nuvelele, poeziile, basmele si tot ce e in programa. Te ajuta sa intelegi mai bine comentariile alea, pe care si asa trebuie sa le memorezi. Asta mi se pare cel mai trist la proba de romana, daca indraznesti sa fi original si dai peste vreun prof incuiat, ai pus-o. Baremul nu te incurajaza sa citesti si sa filtrezi prin gandirea proprie ci sa inveti ca papagalul.

Si eu sunt pretentioasa la mancare. Nu era vorba de ce ai mancat ci mai mult de cat. Sa nu te infometezi, mai ales in perioada aceasta cand ai nevoie de energie sa inveti.