View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 03 ian 2015, 13:16:37
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Slabitul dupa 60 de ani

Citat:
Anterior postat de derbypesca Vezi mesajul
Anul nou sa va aducă numai bucurii cu multa , multa sănătate.
Haideți sa încercam sa slăbim fara excese, cu bun simt si mai ales fara graba ...
Nu aștept minuni dar nici nu mai vreau sa fiu sclava ..mâncării.
Sper sa putem sa ne ajutam una pe alta chiar si prin simpla prezenta pe acest forum.
La mulți ani !
La multi ani, Derby!
Si eu am incetat sa mai cred in minuni asa ca mi-am schimbat stilul de viata! Din 15 noiembrie sunt vegana, mai exact raw vegana si ma simt cu 30 de ani mai tanara! Mi-am recapatat energia de mult uitata... in paranteza fie spus, incepusem sa ma tarasc ca o rama... Am inceput noul stil de viata impreuna cu sotul meu... el este de varsta ta... si amandoi ne simtim fantastic! Analizele au revenit la normal (tensiunea, colesterolul, glicemia)... tot ce ne pare rau este ca nu am stiut mai demult cat de mult rau fac produsele animale!
Inspiratia noastra este domnul doctor Calin Marginean... prelegerile sale (peste 20) sunt pe you tube... si de asemenea Corinnef (o slabuta de pe acest forum care este raw vegana de mai bine de un an... timp in care a slabit 25 kg, iar medicamentele au devenit o amintire)... Este foarte interesant jurnalul ei ... se numeste "Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef"...
Inchei dorindu-ti multa sanatate si fericire in noul an! Si daca vrei sa ma vizitezi si tu ma voi bucura din tot sufletul!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat