View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 26 nov 2016, 11:31:51
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Casuta slabutelor

Buna fetelor!
Si eu cred ca stim prea multe , dar le combinam gresit .. pentru ca nu in toate cazurile e gresit sa mananci grasimi de exemplu(dieta keto)sau multe fructe (Rina) si asa mai departe... Jmecheria e sa tii cont de principii care se muleaza mai bine pe stilul tau de viata...pe ce iti place si poti papa si cu familia in cazul meu...
Eu mananc sarat, iute, dulce acrisor si am foarte multe lucruri pe care nu le pot manca(fructe de mare, organe si preparate din ele, vita si peste mananc fff rar ), dar si cele care raman si le mananc trebuie neaparat sa fie bine condimentate, altfel nu aluneca deloc..

Sa stiti ca mie nutritionista mi.a spus sa reduc fructele, dar sa le mananc la micul dejun sau la pranz ca desert, iar ca raspuns la intrebarea mea : ce indulcitor sa folosesc cand am pofta de dulce a zis sa imi fac budinca cu ZAHAR( ). Am ramas cu gura cascata ...cum sa imi zica asa ceva? Am intrebat de ce si mi.a spus ca atunci cand ne e ff pofta de dulce si nu putem nicicum sa o pacalim cu un ceai, apa sau un fruct si ii dam ceva cu indulcitor mai tare simtim nevoie(daca stau sa ma gandesc la mine chiar asa e...chiar si la dukan unde erau atatea optiuni sa mananci dulce mereu aveam nevoie sa mananc ceva dulce...)... Jeleul de fructe care il tot pap dimineata e cu zahar si imi transforma micul dejun in ceva mai delicios. In schimb am observat ca nu mai am nevoie de atata stevia in cafea... beau si fara uneori...
A nu se intelege ca putem manca zahar in fiecare zi... dar cand chiar nu trece cu nimic pofta putem manca ceva facut in casa ce contine 2 lingurite de zahar ...

In legatura cu bautura aceea.. eu una o beau ffff rar... imi place fff mult apa rece si o prefer oricarui tip de suc... Daca sunt in oras eu imi combin suc de fructe cu apa ... si ma bucur ca fata mea are 7 ani jumate si abia acuma a gustat din Cola... Am vazut multi copii care bea zilnic...
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui AnDrAdAxl:
danyella2008 (26 nov 2016), roxy04 (27 nov 2016), rozica1965 (08 dec 2016)