View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 29 oct 2009, 10:08:09
dianapana's Avatar
dianapana dianapana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 26 oct 2009
Locaţie: pitesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: calcul caloric si sport
Date: 178cm, 90.8kg
Mesaje: 160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am nevoie de sfaturi si sustinere morala pentru a slabi

buna dimineatza! m-am apucat sa-mi monitorizez caloriile si de 2 zile am si reusit...prefer regimul asta chair dak slabesc mai greu dar eu am un job care nu-mi permite sa manac la ore fixe si doar ce vreau eu...sunt manager de restarurant(kfc) deci va imaginati......cam ce lupta dau....sport ieri abodmene...alaltaieri sala....azi abdomene ...maine sala.....eu ma cantaresc in fiecare zi dar gruetetea de pe oz i pe alata este foartte relativa...o sa va imparatsesc ce spune cantarul marti canf se face o spatamana de dieta.....obiectivul meu este d 1 kg pe saptamana.....sper sa fie si cu noroc
..ms roxana pt sfaturi....o sa tin cont de ce scrie acolo cu siguranta..



aaa... si mai am o realizare este a treia zi knd nu pun gura pe dulciuri....in cond in care ieri am sarbatorit un coleg si se gaseau multe tentatii...
va pooop....si multumesc pt sustinere
dianapana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2387 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1354 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]