View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 17:46:35
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Excursie in Paris...Sugestii?

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul
Buna, curly.light,

Parisul e frumos in august...si super aglomerat.
Cel mai simplu e sa cauti pe internet Office du Tourisme de Paris, ai cam toate informatiile necesare pentru cazare, deplasare, obiective, preturi.
Ideea e daca sunteti fara masina (ceea ce e bine, tinand cont de circulatia de acolo), sa optati pentru un abonament pe mijloacele de transport in comun tip "Paris Visit", valabil mai multe zile pe toate mijloacele de transport.
Si sa luati neaparat in calcul pretul biletelor de acces la diverse muzee, monumente, atractii, sa nu aveti surprize - sunt in general destul de scumpe.
Iar ideea cu vizitat 3-4 obiective pe zi e destul de greu de realizat, dupa 2 zile in ritmul asta toata lumea e obosita si nervoasa.
Pentru Muzeul Louvre ai nevoie de o zi minim, Versailles la fel, mai ales ca e si la ceva distanta de Paris.
Daca te pot ajuta cu ceva, intreaba-ma linistita.
Multumesc mult pentru sfaturi!
Din cate am vazut,se poti achizitiona bilete pentru obiectivele turistice si de pe internet (asa am evita statul la coada) ,dar inca nu sunt convinsa daca e o idee buna.
Din cate am inteles, la majoritatea obiectivelor (Luvru ,Versailles) ,persoanele sub 26 de ani au acces gratuit dar trebuie sa ma mai informez.
Am realizat si eu cat o sa ne coste excursia asta ...e cam scump Paris-ul Dar inclin sa cred ca merita fiecare banut
Merci mult pentru sfaturi!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat