View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 16 nov 2009, 01:03:30
marcimova's Avatar
marcimova marcimova este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 nov 2009
Locaţie: brasov, Romania
Vârsta: 48
Date: 170cm, 82kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Buna!
Eu sunt marci.
Am cam mult de slabit. Poate ca asta e greseala mea, imi propun sa slabesc prea mult. Daca as lua-o pe etape mi-ar fi mult mai usor. Dar creierasul meu e setat pe 65 kg. Cred ca ar trebui sa-i spun ca de la 82 la 80 e perfect pentru urmatoarele doua saptamani. Dar el nu si nu. E un incapatanat, vrea 65.
Ma bucur ca am colege de suferinta. Haide-ti fetelor sa slabim impreuna.
Eu am mai tinut diete si am slabit frumos, dar acum de cand m-am maritat mananc cu al meu, din pacate pe la 8-9 seara. Mi-e mila de el sa-l las sa manance singur de parca ar fi pedepsit.
Se pare ca eu sunt cea pedepsita, de fapt si el a pus destule kg,
Gata, m-am hotarat. Eu am mai tinut hipocalorica si mi s-a potrivit, mai ciupeam si eu ceva bunatati, ca la cat de pofticioasa sunt mi-e destul de greu sa tin o dieta stricta care impune un program regulat de masa.
Abia m-am inscris si nu prea stiu cum sta treaba pe aci, dar cu putin ajutor poate ma voi descurca.
Mi-as dori sa ma impinga si pe mine cineva de la spate. Sa stea cu bota langa mine si sa spuna: asta n-ai voie, asta ai voie.

UUUUUFFFFFFF Ce bine ar fi!!!!

Slabire usoara fetelor.
marcimova, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1782 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1265 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]