View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 30 apr 2009, 10:17:21
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishutza,de data asta ma fac fotomodel

Ai spus de anticonceptionale,da ,stiu ca afecteaza ficatul,dar,am exces de hormoni masculini(dublu decat maximul adimis9 si toate chestiile de vin odata cu el:chisturi ovariene,si din decembrie vre 8 noduli la sani,cred ca este vorba de mastita fabrochistica.Nici asta nu stiu exact ce e,ihhihi,ca medicul e polonez,si germana lui e mai varza ca a mea,si chiar de imi spune un termen de asta minunat in germana.il uit pana acasa.El de cand i-am spus de noduli,de cum am menstruatia a spus ca sigur e ceva hormonal.apoi mi-a aratat cum sunt pe canale nodulii,si apoi a venit confirmarea de la examenul sangelui.Eu am protestat ca nu vreau pastile,am mai luat odata 6 luni diane 35 si m-am ingrasat 12 kile.dar mi-a explicat ca diane sunt mult prea puternice,el nu recomanda aproape niciodata.Acum iau valette.Tocmai am inceput a treia tura,tre sa merg la control,cred ca saptamna viitoare.Ei,nodulii nu ma mai dor,nici nu ii mai simt,pt ca ma dureau ingrozitor tot timpul lunii,erau de marimea unei nuci fiecare,erau extrem de usor de simtit,de apasat pe ei nici nu venea vorba,ca urlam de durere.Si ma durea si sub brat cand faceam efort cu mainile sau caram ceva.Acum e ok,nu ii mai simt,dar,am alt nodul,mic si dubios,vad eu ce e si cu el,oricum acu 2 luni nu era.Mai naspa e,ca ,cand nu voi mai lua pastilele voi reveni la vechea problema hormonala.deci,se trateaza efectul si nu cauza.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]