View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 23 mar 2011, 17:22:10
Ana teslariu's Avatar
Ana teslariu Ana teslariu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2011
Locaţie: vaslui, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa mananc sanatos si sa slabesc
Date: 161cm, 75.5kg
Mesaje: 76
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Copilul meu are intoleranta la gluten

Buna Oana! Eu sunt Ana si am o fetita de 1 an jumate care are 8,5 kg si de la 6 luni de cand am inceput diversificarea(am alaptat-o exclusiv la san pana la 6 luni) dupa analiza la scaun i-a iesit ca ar avea intoleranta la gluten dar in sange nu.Eu o tin de atunci cu regim fara gluten si tot nu i-a in greutate cum trebuie.Am o doctorita pediatra care mi-a zis sa mai astept pana la 2 ani si pe urma sa-i dau o perioada gluten si apoi sa facem iar analize.Am auzit de la o mamica ca ar fi un test pe care sa il faci acasa, doar daca piciul face la olita ,sa observi daca scaunul pluteste in urina are intoleranta daca nu nu are.Sunt niste teste la intoleranta asta, care sunt destul de greu de facut la un copil ceva de genul colonoscopiei, eu zic sa ai rabdare si sa vezi pe viitor cum se comporta copilul, daca e vioi si se dezvolta proportional chiar daca e mai slabut nu e de rau.A mea e inalta si slaba, da nu stiu cum sa zic, ca si eu cand eram copil am fost o schiloada si nu m-a tinut mama la regim da asta e. Iti doresc multa rabdare si multa sanatate tie si familiei tale.
Răspuns cu citat