View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 11:58:19
Maryyana's Avatar
Maryyana Maryyana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 73kg
Mesaje: 132
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Citat:
Anterior postat de my23ro Vezi mesajul
Buna Maryyana. Ma gandesc ca ma intrebi daca ajuta la slabit... cred ca asta te intereseaza cel mai mult.

Anunturile de pe net arata cam asa :In plus, ca rezultat al sedintelor de electrostimulare, muschii devin mai fermi, iar grasimile sunt eliminate. Pe langa tonifierea musculara si arderea grasimilor, care duc la o incredibila scadere in centimetri, sedintele de electrostimulare cresc metabolismul, circulatia sanguina si gradul de oxigenare al zonei respective, facand-o un instrument extrem de eficient in tratarea celulitei.


Acelasi lucru il vei auzi si in salonul in care vei merge.

Din toate astea rezultatele pe care le vei vedea tu sunt urmatoarele: in primul rand muschii de la picioare devin cu adevarat mai fermi si pielea, in special cea de pe picioare devine mai ferma. Deci partea cu tonifierea musculara este adevarata. Partea cu arderea grasimilor eu nu o cred pentru ca am facut 10 sedinte de electrostimulare si nu am scazut un cm din talie. In privinta celulitei iarasi o diminueaza.

Sa stii doar ca nu este o procedura lejera si cu cat creste intensitatea aparatului cu atat simti mai multe furnicaturi si piscaturi. Eu evitam sa o las pe cosmeticiana mea sa imi lipeasca electrozi in jurul pieptului pentru ca atunci cand cresteau vitezele uneori imi taia respiratia.

Eu am plecat multumita , dar sa nu te astepti la rezultate miraculoase. De durata da , dar nu miraculoase.

Sa imi spui pentru ce vrei sa faci electrostimulare si iti pot spune cateva impachetari corporale pe care le poti face acasa si au efecte.
a cumparat mami un aparat de electrostimulare si e mai mic, are 12 electrozi, si ieri mi-am pus pe picioare cum scrie in regulament etc...

Mie mi-e teama cu mainile, am o mare problema, nu le suport! Si daca slabesc fara sa fac nimic la ele o sa se lase pielea si o sa arate si mai urat...O sa caut niste exercitii pentru maini...sa vad daca merg. In special pentru picioare pentru ca eu am aripioare( am mostenit-o pe mami)...si vreau sa scap de ele, si de solduri...daca mi-ai putea recomanda impachetari care se pot face acasa, ar fi excelent ....dar nu vreau nici sa abuzez de bunatatea ta..