View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 02 feb 2010, 17:04:23
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Pastile de slabit

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Nu exista cale usoara dupa parerea mea. Nu poti sa iei niste pastile, sa slabesti mancand ce vrei si stand de pomana. Nu e posibil, sunt vise. Daca vrei un corp frumos trebuie sa pui osul la munca: sa faci sport, sa te plimbi, sa ai mare grija ce mananci. Chiar daca acum esti mai tinerica, peste multi ani organismul iti va multumi pt sportul facut, pt stilul sanatos de viata pe care te obisnuiesti sa il duci.
Anqutza... ba poti, chiar se poate. Stai degeaba si slabesti.
INSA... toate pastilele astea cu sibutramina afecteaza ireversibil vasele de sange de peste tot din corp. Poti sa ajungi sa ti se sparga un vas de sange pe creier, fara avertizare. Poti sa faci varice si hemoroizi, mai ales daca esti predispus la asta genetic, dar si daca esti sanatos tun.
Eu am vazut ca scrie in prospect de problemele astea... am zis ca nu ma afecteaza pe mine. Am 21 de ani, cum sa fac hemoroizi sau varice? Doar batranii, barbatii si femeile insarcinate au problemele astea.

Ei bine, nu. Si o fata de 21 de ani poate sa ajunga sa le aiba. Nu a meritat sa pierd 5 kg cu pretul asta... eram disperata cand mi-am dat seama ce am facut. Cautam pe net orice remediu, cat de scump... numai sa revin la starea de sanatate pe care o aveam cu doua luni inainte. Si am gasit forumul slabute.ro, in care cineva vorbea de Lindaxa... si alt forum in care fetele se plangeau de aceleasi probleme.

Am mai avut intarziere a ciclului de cateva zile din cauza pastilelor. Va dati seama la ce nivel s-a ajuns cu rascolirea organismului meu daca brusc n-am mai avut ciclu cand trebuie?

Din ziua aia am renuntat la pastile, chiar daca mai aveam... am inceput sa urmez sfaturile slabutelor si am mai slabit 6 kg pana la sfarsitul verii. Hemoroizii au disparut, dar inca sunt acolo si pot reaparea la orice problema de tranzit... picioarele mele sunt marcate pentru totdeauna cu un vas de sange iesit in exterior, care ma doare uneori. Inca iau vitamine care fortifica vasele de sange.
__________________
Răspuns cu citat