View Single Post
  #14723 (permalink)  
Vechi 19 sep 2014, 10:18:06
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Cred ca nu e nici un dubiu ca un parinte isi iubeste copilul, nu? Si totusi desi am grija de tata ( locuieste si el cu noi ), am grija sa aiba mereu mancare, haine curate, calcate, curat in apartament, medicamente - si toate astea pe banii mei, NICIODATA nu a simtit nevoia sa-mi dea macar un leu - desi stie ca am doi copii, am avut pregatiri cu amandoi, apoi amandoi la facultate in timp ce de exemplu fratele meu de exemplu nu are copii si nici nu contribuie cu nimic la intretinerea tatalui - (exceptie momentele in care ma apuca furia si ii spun eu).
Iar tatal meu are o pensie frumoasa pe care o foloseste doar ca sa-si cumpere tigari si bautura ( eu refuz sa-i cumpar bautura pentru ca nu are voie).
Faptul ca nu imi da niciodata bani nu e pentru ca nu m-ar iubi - pur si simplu e avar.
Cat despre apreciere - nu va ganditi ca macar o data imi spune - multumesc sau ca apreciaza eferturile mele. Sau daca le apreciaza - numai el stie.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
happygirldiana (19 sep 2014), niculina04 (19 sep 2014), rozica1965 (25 sep 2014)