View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 20 apr 2010, 07:52:22
fiica lunii's Avatar
fiica lunii fiica lunii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 apr 2010
Locaţie: Bacau, Romania
Dieta: South Beach
Date: 171cm, 73.3kg
Mesaje: 79
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: As vrea sa slabesc 28 kg intr-un an

Aham... acum am inteles cum e cu alimentele permise la South Beach! Era o mica ceatza in capul meu
Pai ma gandeam ca alimentele consumate sa fie cele de la SB, adica fara fructe, fara carbohidrati, numai ca la tot ce mananc conform dietei SB sa calculez punctele WW. Ieri am facut asa: am mancat numai alimente permise in dieta SB faza1 si am calculat punctele WW sa nu depasesc 21 si a fost ok. Adica ceea ce am mancat ne-a conferit satietate si nu ne-am simtit restrictionati foarte tare. Deocamdata vad ca nu mi-e pofta de dulciuri si nici nu prea simt lipsa painii. Problema e cu apa: 1,5-2 litri pe zi pur si simplu nu merge....parca o inghit cu noduri .... si nici sotul meu nu poate bea atata apa pe zi.
fiica lunii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1263 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]