View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 28 mai 2010, 15:02:07
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou

Citat:
Anterior postat de anca ank love Vezi mesajul
Sunshine mercic frumos pt incurajare...o sa incep si cu sport, am facut miscare intotdeauna numai ca de aprox un an am pb cu coloana si nu am voie decat fff putin sport si care sa nu implice alergat, sarit, aplecari sau indoiri...deci mai nimic....am un VibroShape care de cand l-am cumparat a stat in cutie....am inceput sa il folosesc de 2 zile
In plus dupa cum am mentionat tin Regimul Dukan sunt la prima faza pana miercuri si nu este indicat efortul fizic.
pt inceput poti sa incepi sa mergi mai mult pe jos, si apoi sa mergi mai alert.
si genoflexiuni, sunt f bune

Citat:
Anterior postat de anca ank love Vezi mesajul
Am uitat sa va spun ca pe 1 fac o luna de cand am renuntat la fumat....si se simte presiunea mai ales de cand cu regimul....dar sunt ferma si ma mentin pe pozitie....tineti-mi pumnii.
sttiu cum e cu fumatul. si eu m-am lasa si mi-a fost foarte greu. dar am reusit
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]