Subiect: Indice glicemic
View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 17:56:44
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Indice glicemic

Citat:
Anterior postat de vedrana Vezi mesajul
Buna Slabuta,
multumesc frumos de raspuns.Eu am fost la nutritionist, am facut tot felul de masuratori si a rezultat faptul ca retin f multa apa in organism si mi-a dat o dieta de 1500 cal/zi, dar in acelasi timp si multe foi despre acest IG, si binenteles tabele. De aceea sunt cam nedumerita... ca de cand m-am nascut sunt intr-o continua dieta...asta este ...am conformatie robusta si imi este greu sa dau jos kg acumulate din cauza nesimtirii mele si a poftelor mele legate de dulciuri.
O sa intru si la gasca fetelor care tin dieta dupa IG sa ma informez mai bine. Cine stie poate acum voi dar rezultate, ca ot timpul ma bazam pe dietele legate de calorii, stii cum se zice schimb locul schimbi norocul, daca schimb felul dietei poate fiind ceva nou pt organism va fi altceva.

Iti urez numai bine
Din punctul meu de vedere cea mai buna dieta este aceea care tine cont de toate si calorii si ig-ul alimentelor.

Incearca sa faci o monitorizare in paralel, sa alegi alimente cu ig mic si sa ai grija la aport caloric.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat