View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 17 nov 2009, 01:50:59
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Citat:
Anterior postat de marcimova Vezi mesajul
Buna!
Eu sunt marci.
Am cam mult de slabit. Poate ca asta e greseala mea, imi propun sa slabesc prea mult. Daca as lua-o pe etape mi-ar fi mult mai usor. Dar creierasul meu e setat pe 65 kg. Cred ca ar trebui sa-i spun ca de la 82 la 80 e perfect pentru urmatoarele doua saptamani. Dar el nu si nu. E un incapatanat, vrea 65.
Ma bucur ca am colege de suferinta. Haide-ti fetelor sa slabim impreuna.
Eu am mai tinut diete si am slabit frumos, dar acum de cand m-am maritat mananc cu al meu, din pacate pe la 8-9 seara. Mi-e mila de el sa-l las sa manance singur de parca ar fi pedepsit.
Se pare ca eu sunt cea pedepsita, de fapt si el a pus destule kg,
Gata, m-am hotarat. Eu am mai tinut hipocalorica si mi s-a potrivit, mai ciupeam si eu ceva bunatati, ca la cat de pofticioasa sunt mi-e destul de greu sa tin o dieta stricta care impune un program regulat de masa.
Abia m-am inscris si nu prea stiu cum sta treaba pe aci, dar cu putin ajutor poate ma voi descurca.
Mi-as dori sa ma impinga si pe mine cineva de la spate. Sa stea cu bota langa mine si sa spuna: asta n-ai voie, asta ai voie.

UUUUUFFFFFFF Ce bine ar fi!!!!

Slabire usoara fetelor.
Buna Marci si bine ai venit printre noi

Ma bucur ca vrei sa faci ceva pentru corpul tau. Si eu sunt de parere ca slabitul este mult mai bun cu etape mici (pasi mici) dar sigure catre tinta

Cu mancarea sotului, ar trebui sa-l lasi sa pape singur, asta e, vrei sa fii slabuta ii tin companie cu o ceasca de ceai, eu asa fac beau ceai si el rontaie pizza cu ton

Eu zic ca te descurci foarte bine cu forumul, dar daca ai intrebari intreaba

Hehehe, ce usor ar fi sa stea cineva cu noi si sa faca totul pentru noi si sa slabeasca, si sa faca sport, noi sa stam in pat si sa slabim

Glumeam, ce-i drept si eu slabeam mai bine cand eram acasa, impreuna cu mama, ne gateam la amandoua mancarica si era asa de motivant impreuna, ne cantaream dupa o saptamnana si ne notam rezultatele

Eu iti doresc mult succes in drumul catre slabuta din tine si astept numai vesti bune de la tine
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii