Subiect: Rontaitul...
View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 30 apr 2011, 10:36:22
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Rontaitul...

Citat:
Anterior postat de fllory Vezi mesajul
Mihaela, multumesc mult pentru ajutor si pentru sfaturile date . Chiar sunt minuate si folositoare insa am o problema gigant. Spune-mi sa ma abtin de la orice si o sa o fac dar nu imi spune sa renunt la prajituri si mama mea ma "tortureaza"...in fiecare weekend face prajituri de la care practic nu ma pot abtine, orice as face tot ajung in fata unei felii de prajitura. In special acum de Pasti am cam abuzat de acest rasfat ciudat. Oricum zic eu ca am suplimentat excesul de prajitura cu sport pt ca am acceptuat putin cantitatea de exercitii pe care le fac si asa zilnic si nici nu am prea mancat nush ce. Oricum eu ulei nu prea manac pentru ca nici nu imi place, mi-e rau daca manac gras...bun inafara de peste pe care il manac oricum ar fi dar il aleg pe cel care este putin gras pentru ca am auzit despre grasimea de la peste ca fiind foarte buna (cum ai spus si tu . Oricum am sa incerc sa mai introduc cate ceva cu grasimi bune in alimentatie dar principiul pe care merg eu este ca daca mananc ceva mai caloric la una dintre mese, la cealalata manac ceva light cu muult mai putine calorii pe cand Montignac merge pe principiul ca, caloriile nu sunt atat de importante pe cum e indicele glicemic...dar de exemplu daca merg in magazin si iau o napolitana, pe ambalaj scrie ca 100 gr are in jur de 490 kcal dar de unde stiu cat are indicele glicemic?
Cu placere
Orice dulce facut de mama ta este mult mai bun decat orice napolitana din magazin, asta e sigur... Da-mi exemple de prajituri facute de mama ta ca sa iti spun despre fiecare cate ceva, unele sunt chiar acceptate in diete sau se pot transforma in dulciuri sanatoase, desi oricum se recomanda moderatia (stiu ca e greu sa te opresti, dar... trebuie)
Napolitanele intra si ele la junk-food, foarte dulci, cu grasimi, mai bine mananci ciocolata fara umplutura, de preferat negra de 80-85% decat orice altceva dulce din magazin. Intra ca si patiseriile in zona periculoasa atat pentru sanatate cat si pentru silueta. Ia un fruct din magazin daca vrei sa rontai ceva.
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat