View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 13:52:07
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
vio ce doreste sa slabeasca vio ce doreste sa slabeasca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Citat:
Anterior postat de vera37 Vezi mesajul
vio, bine ai venit printre noi>:d<>:d<>:d<>:d<
sigur ca ai sanse, ai toate sansele din lume sa reusesti, in primul rand gandeste pozitiv si pe urma fa-ti un plan de atac, fixeaza-ti un target......de ex sa ajungi la 100 de kg pan' la revelion
hai, ca o sa fie bine ai sa vezi......curaj
=d>[quote]
Citat:
sunt impresionata de evolutia ta,se poate deci?sunt prea indrazneata sa stiu si eu care a fost ,,tactica,, ta? Sincer am mult de lucru,mai navighez pe calc. Dar nu pot sa invat toti pasii de a intra pe fiecare rubrica,,,,fur din timp si deja ma doare dupa cap,,,vreau sa stiu concret cum ai slabit ,azi e prima zi ,sunt obosita si gata sa cedez,ma doare deja stomacul,cred ca e pe fond de stres la serviciu ,caldura si ,,,,pofta de ceva bun.iarta-ma daca te supar. Felicitari si ........sa nu mai pui nici un gram la loc)hai pa,pa![/quot
e]
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2367 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]