View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 22 sep 2011, 20:59:38
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Buna,

Bine te-am gasit la tine in casuta!

Poate ne spui si care este numele tau, pt ca nu-ti pot spune Prapadeala
M-am uitat pe meniurile tale, si vroiam sa te intreb daca ai cantar de bucatarie, sau le-ai cantarit "ochiometric", e mai greu sa aproximezi fara cantar, iti recomand sa-ti cumperi unul, te va ajuta mult, cel putin la inceput, si e bun si pt retete.

Bun, spui ca n-ai timp pt Md, nici eu nu am timp acasa, dar imi cumpar de la supermarket dimineata un iaurt sau branza cottage, sau iti poti pregati 2 oua fierte pe care sa le mananci la birou, sau in week-end, cand ai mai mult timp, poti sa faci din retetele de buseuri de dovlecei/spanac sau sufle de conopida, si sa-ti iei cate o bucata la tine pt Md.

Mi se pare ca mananci putin, plus ca ar trebui sa ai macar o gustare , dupa-amiaza, fie niste migdale/nuci/alune/fistic sau iaurt/1 pahar lapte degresat.

O seara placuta
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]