View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 30 sep 2011, 12:40:39
soundexam's Avatar
soundexam soundexam este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 sep 2011
Locaţie: valdemoro, Spania
Vârsta: 37
Date: 172cm, 64kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vinete cu mozzarella si sos de rosii la cuptor

Am facut si eu reteta ta de vinete cu mozarella la cuptor si au iesit superbe....atat de bune indiferent cum le mananci reci sau calde....numai ca eu nu am prajit vinetele in ulei ci mi-am adus aminte ca atunci cand eram mica mancam la bunica cartofi pe plita si exact asa am facut si eu rondelele de vinete.Anume:am taiat vinetele rondele am pus putina sare pe ele dupa care le-am pus asa fara nimic direct pe plita.Daca aveti una vin aceea de fonta de pe timpuri ies si mai bune la gust...eu cum nu mai sunt in tara si unde stau acum nici macar nu amun aragaz cu flacara ci o vitroceramica folosesc o tigaie de teflon pentru copt.Am cumparat una ieftina cas anu imi pese de ea si o folosesc doar pentru copt.Am copt rondelele pe o parte si pe alta si le-am asezat in vasul pe care ulterior l-am bagat in cuptor cu toata mancarica gata pregatita....mi-au iesit superbe...si fara ulei....Exact asa imi facea bunic cartofii (pentru cele care vor sa probeze) ii taia felii subtiri sau potrivite punea sare pe ei asa cruzi si ii punea direct pe plita...se lasa pe fiecare parte pana se rumenesc.Sunt sueprbi.DAr feliile nu trebuie sa fie foarte groase pentru ca atunci aburul nu ii mai patrunde si ii lasa cruzi la mijloc...potrivite ca si grosime
soundexam, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1946 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1429 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat