View Single Post
  #154 (permalink)  
Vechi 02 nov 2012, 17:03:35
CrisetenO's Avatar
CrisetenO CrisetenO este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Anorexia- drumul spre moarte (JURNAL)

Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Fetele, ca sa va vina ciclul ati facut si tratamente cu pastile? Sau doar ati mancat sanatos?
Salut, Vuvuzela,

Si eu am slabit acum un numar de ani prin infometare, desi nu am ajuns niciodata chiar la ce au ajuns unele fete de pe forum (sau chiar si Ana din povestea Andreei). Si mie mi s-a oprit ciclul. Timp de patru ani de zile nu am avut ciclu. Chiar si cand m-am ingrasat, nu mi-a venit de la sine.

In sfarsit, dupa 3 luni de luat hormoni, mi-a revenit ciclul. Nu recomand nimanui procesul prin care am trecut: pilula mi-a dat atacuri de depresie (din aceea clinica), si m-am ingrasat foarte mult (cam 10 kg). Partea cea buna: intre timp am slabit kilogramele (in mod sanatos), iar ciclul mi-a ramas.

Aviz tuturor: vorbiti cu doctorii personali, si nu luati pilula contraceptiva -- sau hormoni -- prea mult timp, pentru ca va pot da organismul peste cap! Luati minimul de pilule necesar, dar odata inceput, nu intrerupeti tratamentul.

Va pup dulce. Cu mult drag,

Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat