View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 21 apr 2013, 14:17:29
gabiy's Avatar
gabiy gabiy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 dec 2010
Locaţie: R, Romania
Dieta: NO Diet
Date: 160cm, 70.4kg
Mesaje: 818
Aprecieri acordate: 1.219
Am fost apreciat(a) de 790 ori in 495 mesaje
Implicit Re: Infometarea, o mare prostie!

Citat:
Anterior postat de ElenaelenaIrina Vezi mesajul
Buna! Am facut cea mai mare prostie! M-am infometat, am slabit vreo 8 kg... Acum nu cred ca mananc mai mult de vreo 800 de kcal pe zi si deja m-am ingrasat! Cum pot sa revin la un stil de viata sanatos? Inainte mancam vreo 200-300 kcal pe zi si metabolismul meu e la pamant! Acum ca vine vara nu as vrea sa pun inapoi! Si mor cand vad ce GRESEALA URIASA AM FACUT! Cum sa ajung iarasi la kcal potrivite? Am 15 ani, 161, 51kg. HELP!
Buna Elena ,nu vreau sa sune aiurea dar tu nu te ingrasi tu cresti !!! pana pe la 18-20 de ani.Parerea mea este ca ar trebui sa ai grija la ce mananci nu la cat mananci si sa faci miscare nu sport de performanta ci miscare;fa plimbari lungi ,joaca un baschet,mergi cu rolele ,cu bicicleta-gaseste ceva ce-ti place. NU TE MAI INFOMETA!!!! Incearca sa-ti formezi un mod de viata incetul cu incetul . Daca poti vorbeste cu parintii tai sa mergeti la un nutritionist sau macar la medicul de familie pentru ca dietele repetate si mai ales infometarea pe termen lung poate avea efecte devastatoare la orice varsta.
gabiy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat