View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 09 iul 2013, 20:48:43
Barbara B's Avatar
Barbara B Barbara B este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iun 2013
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Rina 90
Date: 158cm, 52kg
Mesaje: 31
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal Annaaa - Trebuie sa reusesc!

Citat:
Anterior postat de Annaaa Vezi mesajul
Meniu de azi

Mic dejun 8:10 - in parc la alergat unde am petrecut cam 50 de minute cu alergat si mers cand nu mai puteam sa alerg + 5 minute in minus (am stat putin pe banca)
G1 10:40: 3 linguri jumate musli cu ciocolata si sana cu 0.9% grasime de la covalact (1/2 sticluta)
Pranz 13:35 : 3 aripioare jumate de pui in dry cooker fara ulei, salata din 3 rosii si un ardei si 3 felii telemea de vaca slaba cu 14% grasime de la Hochlland
G2 17:10 : 1 limonada
Cina 18:45 : 3 felii sunca de pui, 1 rosie jumate, telemea de vaca slaba(3 felii), 1 felie de paine integrala cu "ceva fin, branza cu verdeata slaba, de la delaco"

+/- o felie de lubenita in cazul in care mi se face pofta de dulce mai incolo

Buna!

Cum au spus si fetele, fara musli cu ciocolata si eu it mai recomand sa renunti si la telemea. Nutritionitul mi-a spus ca ingrasa foarte mult, alege mai bine urda, aceasta ajuta foarte mult si la dezvoltarea masei( sau mesei) musculare si iti da si senzatia de satietate.
Te pup!
Barbara B, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2119 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1602 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 828 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Barbara B:
Annaaa (10 iul 2013)