Subiect: Jurnal Dayanna
View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 20 aug 2009, 23:17:17
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dayanna

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Si Slabuta,daca mai citesti despre teoria caloriilor,o sa te convingi ca e falsa.Corpul uman se modifica atat de repede,isi schimba imediat necesarul de calorii.Da,e evervant sa stiu ca e falsa,dar e falsa.
Dayanna,bafta multa,sa te tii de regimul de viata sanatos pe care l-ai ales.Si sa te faca slabuta si sanatoasa.
Of, Mishutza nu stiu ce sa zic, zilnic apar teorii pro si contra, sunt sigura ca maine daca apare o teorie, da cu explictaii din alea logice si demonstrate stiintific si exemple de reusita, ca infometarea e buna, ar trebui sa o luam de buna.
Ce pot spune?! in cazul meu dieta hipocalorica a dat mereu rezultate si am ceva ani de cand m-am tot plimbat de la o dieta la alta si cea cu caloriile este singura care a functionat.
Eu cred ca depinde de fiecare corp in parte, de cum esti obisnuit, de alimentatia pe care ai avut-o din copilarie, etc...... sunt sigura ca sunt multe aspecte care trebuie luate in calcul.

Ce face un nutritionist in ziua de azi, iti scoate o dieta la print aia e floare la ureche. O chestie complexa cum este corpul uman necesita rezolvari si solutii complexe, parerea mea.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii