View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 09 oct 2009, 07:18:17
jmekera's Avatar
jmekera jmekera este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 sep 2009
Locaţie: budapesta, Ungaria
Vârsta: 61
Dieta: monti
Date: 167cm, 65.0kg
Mesaje: 141
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

mai,cu ceaiurile de slabit s-ar putea sa ai dreptate ca si eu cunosc cazuri.Cu excesul de proteine nu stiu ce sa zic.Si eu ma mandresc cu tenul meu la 47 ani dar nu pot sa ascund ca am si grija de el.Cred ca mai mult depinde de bagajul genetic si de diminuarea consumului de zahar.Ciocolata mananc la greu dar numai cu cel putin 70%cacao.Dr.Perricone in cartea lui despre alimentele recomandate pentru a mentine supletea si tineretea pielii ne sfatuie mai mult spre peste -in special somon,ton;oua,fructe si legume rosii,kefir,orez salbatec,paine cu tarate(numai dimineata),vin rosu-deci alimentatie variata.Na,acuma sunt multe de discutat dar o alimentatie in general bazata pe proteine dupa 40 ani cand din pacate si echilibrul hormonal nu prea mai e in echilibru ,cand metabolismul se incetineste-chiar daca ne place sau mai mult nu ne place e....
jmekera, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1479 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 962 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 963 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]