View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 26 oct 2009, 09:38:06
Frezya's Avatar
Frezya Frezya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 oct 2009
Locaţie: x, Romania
Dieta: hipocalorica
Date: 167cm, 61kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

Buna, fetelor!
Am inceput dieta aceasta miercuri, azi e a6a zi si sunt multumita.Cu exceptia cate unui biscuite simplu mic sau a unei bomboane fara zahar, pot zice ca am respectat-o....mai putin ieri cand am mancat ditamai gogoasa. Dar merg in continuare...si nu doar 7 zile, ci cat mai multe.
Ma simt excelent, zilnic iau cate o tableta eurovita multiminerale, beau 2 cani/zi ceai verde, o cafea, 1,5-2 l apa/ceai de fructe de padure, totul neindulcit. Precizez ca de ani de zile eu sufar de constipatie, iar aceasta dieta m-a ajutat, fara sa-mi faca pb...am un singur scaun zilnic, nicidecum nu fac drumuri dese la toaleta.
In ziua a4a am facut si ceva ex fizice, ieri nu s-a putut, dar de azi reiau.
In fine, am slabit 2 kg, poate dc nu trisam erau mai multe kg pierdute, dar eu sunt multumita si ma bucur k ma simt bine si am putere sa continuu.
Saptamana asta merg la o cununie, cealalta la o nunta si sper sa-mi imbrac hainele care-mi plac dar nu-mi vin demult.
Va pup, va doresc tuturor succes si promit sa va tin la curent. Astept de asemenea sa scrieti cum va merge.
Frezya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 09 dec 2009 at 16:36:02.
Răspuns cu citat