View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 15 dec 2010, 17:16:27
Dio's Avatar
Dio Dio este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 183cm, 82kg
Mesaje: 600
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Program nutritional 3500-4000 kcal/zi

Citat:
Anterior postat de AlexDimi Vezi mesajul
cum de ce imi e frica de galbenusul de ou ? in afara de faptul ca el contine 200mg colesterol si doza maxima ( recomandata) este de 300mg ... si eu planific sa mananc 6 oua pe zi ... asta insemnand 1200 mg de colesterol fata de 300 / zi, nu e nici o problema

am luat pana acum weight gainere, cu succes, dar eu incerc sa urmez un program de definire. ceea ce inseamna low carb - high protein intake
Pentru prima parte o sa-ti raspunda altcineva. Sugestia mea sta inca in picioare, desi poate 6 oua pe zi pot sa fie cam multe, cu 3-4 cred ca te descurci cel mai bine.

Pe cealalta parte, conceptul de definire presupune ardere a grasimilor. Si eu nu te vad facand asta cu 4,000 kcal/zi la 80 kg. Daca vrei in acelasi timp sa cresti masa musculara si sa te si definesti, adica sa lucrezi serios la stratul adipos, se poate sa ai parte de un esec total.
Dio, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2730 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat