View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 19 sep 2011, 17:28:16
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: De care bicicleta aveti?

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Stii care e partea amuzanta...eu cand m-am apucat de sport mi-am zis k tre sa il privesc k pe un tratament minune...k pe ceva de care depinde sanatatea si viata mea...cu toate k nici un medic nu imi spusese asta...si a functionat...akm nu mai vad sportul k pe un calvar...inceputul e greu...vei avea momente cand nu o sa ai chef...cand o sa vrei sa renunti dar tre sa ai tot timpul in minte k de asta depinde sanatatea ta si atunci cumva vointa va apareakm dupa 7 luni de mentinere...pot spune k totul mi se pare normal...sportul...alimentatia relativ corecta...deci se poate sa faci ceva schimbari la psihic mai ales cand ai si o motivatie f puternica...iar eu spun k sanatatea e un motiv extraordinar
Ai dreptate. Sper sa-mi intre "in sange", cum se spune.
Oricum tu esti un model pt toate!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat