View Single Post
  #16 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 15:18:32
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos 42 kg

Citat:
Anterior postat de ATUNCISPUNETU Vezi mesajul
buna si va multumesc tuturor pentru mesaje si pentru incurajare; cred ca am gresit eu ceva cand m-am inregistrat pentru ca nu vreau sa mai apar ca sunt in trecere ci, ca fac parte din aceasta comunitate. Cum schimb ?
In alta ordine de idei va spun cum am reusit sa acumulez si sa car dupa mine atatea kg : am o viata tare dezordonata in sensul ca nu manac decat seara f.tarziu din cauza serviciului si atunci se bat turcii la gura mea; apa, sunt zile intregi cand nu beau , eu zic ca nu simt nevoia dar sigur corpul ar spune altceva, iar in alte zile beau foarte multa precum o camila care isi face rezerve; cu somnul nu stau f.bine, sunt stresata si ma trezesc dupa ora 1, ma caznesc sa readorm, nu pot, ma iut la tv, iar spre dimineata ma apuca un somn dulce ca imi vine sa nu mai plec la serviciu.
O doamna din comunitate imi spunea , referitor la conditiile mele de munca si la patron , sa incerc sa-mi cunosc drepturile ca si salariat . Va spun ca le stiu, am o specializare postuniversitara in Resurse umane, am si lucrat ani buni, DAR cand toate controalele ( ITM, DSP, etc..)sunt anuntate din timp , ai avea tu ca salariat curajul sa spui inspectorilor : domnule, eu nu lucrez 8 h/zi si nu numai schimbul I, poate ca sunt situatii cand ma prinde ora 00,00 la serviciu, ma cheama cand are nevoie , sambata, duminica , seara dupa program...,fara sa vad un banut in plus, etc...., esti sigur ca vei mai avea statut de salariat in acea firma? Poti fi tare destupata la minte , sa vezi meserie, dar daca ai niste ani si mai multe kg, cu alte cuvinte nu ai aspect comercial, nu te mai angajeaza numeni, mai ales ca sunt persoane tinere care isi gasesc greu un loc de munca. Ei, si de aici mi se trag mie toate...
Va multumesc tuturora si sa ne " citim " in continuare
Statusul se schimba in functie de mesajele scrise in forum asa ca daca vrei sa se schimbe o sa trebuiasca sa fi mai activa
Trebuie sa incerci sa iti reglezi putin programul, mesele... nu e usor. dar trebuie. mai ales pentru tine, pentru sanatate
In rest toate bune? te ti de treaba? te asteptam cu vesti