View Single Post
  #162 (permalink)  
Vechi 13 feb 2020, 22:23:16
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.887
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.919 ori in 2.163 mesaje
Implicit Re: Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+

Fluturașul meu frumos, mi-ai pus zambetul pe buze.
Nu sunt foarte ok, nu imi place deloc jobul pe care il am de aproape 10 luni, nu am avut niciodată până acum un colectiv atat de răutăcios și ingrijorător este ca observă și alții, dar este plătit decent și nu am o ofertă mai bună momentan.
So, trebuie să am rabdare.

Unde sunt?
In porumb. Că așa zice porcul: numai pe asta că este caldă
Probabil din ianuarie zic că doar in seara asta mă mai porcesc și uite așa am ajuns și astăzi: tot la porceală.

Nicio șansă să văd marea transformare până pe 22 martie. Dar nici nu contează!
Anul acesta, o realizare va fi dacă reușesc să îmi recapăt obiceiurile sănătoase.

Porceala de astăzi:
MD: iaurt cu 2 linguri de fulgi de ovăz
G: jumătate de portocală
P: mușchi de porc cu salată de varză
C: omletă cu 100g mozarella, 1/2 roșie, 1/2 ardei gras
G: 3 prăjituri!!!!

Așa arată meniurile mele de o lună de zile încoace.
Efectiv, nu pricep. MD+P sunt conformă fără eforturi.
La C, după ce ajung acasă și revăd ziua... direct la cofetărie ajung.

Astăzi am anulat o cafea cu o prietenă, tocmai în ideea că merg la bazin. Am mâncat omleta, am spălat vasele, am pierdut timpul aiurea pe net ca să se odihnească mâncarea si apoi m-au luat nervii că este prea târziu să mai merg la sală!!
Deci, eforturi: 0!!!
Mă iau nervii!!

Cu mine și cu echilibrul meu trebuie să lucrez.
Am ajuns la 65 kg și este scandalos!
dacă la 58 kg imi plăcea ce vedeam în oglindă și mă întrebam dacă merită efortul să mă chinui ptr încă 3 kg, la 65 este rușinos!!

Așa că voi reîncepe să scriu, în speranța că măcar de rușine mă voi opri din mâncat!

Nu mai zic că vine primăvara și mă deprimă ideea că nu voi putea purta rochițe ptr că ies șuncile în evidență.

Săptămâna aceasta am fost la birou numai în blugi și bluze negre, ptr că orice altceva se vede urât.

Sportul sper să îmi ridice moralul. Să vedem ce mai pot face la sală, ptr că sigur condiția mea fizic este deplorabilă.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Q88:
adinico (14 feb 2020), butterfly30 (13 feb 2020), lidiuta (14 feb 2020), nikytour (14 feb 2020)